Виховна робота

З досвіду роботи

Від класного керівника залежить, яким стане серце дитини – ніжною квіткою, чи засохлою пустелею. Тому свою роботу націлюю на те, щоб серце дитини було чутливим, щоб відгукувалось на кожне слово. Складна і благородна роль покладається на вчителя, яка вимагає постійної творчості, невпинної роботи думки, величезної щедрості, любові до дітей, безмежної відданості справі. Взаємоповага і згода, доброзичливість і сердечність – ось неповний перелік тих моральних багатств, які треба цінувати та на яких я будую свої стосунки з учнями.
Морально – етичне виховання – це спільна діяльність учбових закладів і сім’ї з формування стійких моральних якостей, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі, а саме:
усвідомлена любов до Батьківщини, стійкий інтерес до минулого, сьогодення і майбутнього рідного краю, почуття любові і поваги до рідного народу, мови, дбайливе ставлення до природи і збільшення її багатств;
уміння жити і працювати в суспільстві; потреба брати активну участь у громадському житті свої групи, міста, країни;усвідомлення основних принципів гуманізму; розуміння високої цінності людського життя, прагнення будувати свої взаємини з людьми за законами совісті, добра і справедливості; здатність до співпереживання, шляхетності і щедрості; потреба захистити слабкого, допомогти відстаючому, уміння поважати честь і гідність людини; дбайливе і людяне ставлення до природи, тваринного і рослинного світу; розуміння морально – етичної основи культури поведінки, гармонійного поєднання культури поведінки з моральною вихованістю; потреба знати основні правила повсякденного етикету і бажання виконувати їх, уміння поводитися згідно правил культури поведінки; почуття міри і такту в спілкуванні з людьми. Саме ці важливі питання виношу на перше місце у виховному процесі. Вважаю, що у центрі морально – етичного виховання знаходиться особистість людини. Тому я переконана: щоб навчити поважати людину – треба дати їй уявлення про морально – етичні принципи поведінки. З цією метою я в підготувала підборку матеріалів на тему морально – етичного виховання, пропаганду здорового способу життя.  Провела ряд виховних заходів: «Наше здоровя в наших руках», «Суд над шкідливими звичками», цикл бесід про шкоду паління та алкоголю та інші.
Їхня мета – привернути увагу учнів до здорового способу життя, бережного відношення до власного здоровя та здоровя інших людей, привити морально – етичні норми поведінки .

     В.О. Сухомлинський писав: «Ідеал людської краси – це водночас і ідеал моральності. Любов до людей - це твоя моральна серцевина.»

 

                        Виховна година "Моя країна - Україна"



01.09.21 для здобувачів освіти групи  № 10 МШ-21 класним керівником Наталею Григорівною Чернюх та майстром  виробничого навчання Людмилою Іванівною Глібковою був проведений перший урок на тему  «Моя країна – Україна».  Цей урок був  присвячений тридцятиріччю незалежності нашої країни. Виховний захід був проведений в формі уроку-мандрівки по визначним місцям України.

Мета заходу: узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну; розвивати знання про красу і багатство української мови; виховувати любов до рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою. Спонукати здобувачів освіти до усвідомлення необхідності жити в мирі та злагоді. виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщиною.

Урок пройшов в дружній обстановці. Здобувачі освіти з цікавістю познайомились з  новими  факти про нашу державу. 



Виховний захід «Україно! Мій коханий краю…»
О Боже, дай повік любити край, 

Де квітка, пташка і зелений гай, 

Де кожна вірна тій землі дитина

Живе єдиним словом: «Україна»
















22 березня 2017 року Наталею Григорівною Чернюх, класним керівником групи №1 ККО-16, та Оленою Анатоліївною Невмивакою, майстром виробничого навчання, була проведена відкрита виховна година «Україно! Мій коханий краю…», під час якої пройшла виставка творчих робіт «Україна багата на таланти».
Виховна година була присвячена вихованню в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, до народних та державних символів українського народу; формуванню переконань у нетлінності духовних скарбів народу, поваги до пісні, мови, минулих часів та сьогодення рідної України.
Cпочатку cвято проходило у формі усного журналу з такими сторінками: «Мово наша ніжна калинова», «Квіти — символи українського народу», «Український рушник — символ гостинності», «Дівоча коса — ознака охайності», «Без верби і калини нема України.
Сторінку «Поетична Дніпропетровщина» представила Ніна Іванівна Кулик, бібліотекар центру. Вона розповіла про здобутки Дніпропетровської спілки письменників України, в якій починали свій творчий шлях відомі майстри слова Олесь Гончар та Павло Загребельний. Членом цієї спілки був наш земляк, мешканець м. Жовті Води - Анатолій Ворфлик (член Спілки журналістів України з 1984 року) . Анатолій Ворфлик багато років укладав словник живої української мови, збирав фольклорні матеріали. 7 вересня 2011 року він пішов з життя.
Музичним супроводом заходу стали народні та сучасні українські пісні.
Під час проведення виховної години учні, викладачі, майстри співали українські пісні. Українська пісня стала духовним єднанням усіх присутніх.
Друга частина заходу - гра «Як я знаю свою країну – Україну» була проведена між учнями групи. Жеребкуванням були обрані дві команди: «Калина» і «Верба». Було проведено 7 турів, на яких учні відповідали на питання з географії, історії, літератури, культури, Конституції України, кулінарії, права, української кухні.
Український народ завжди відрізнявся своєю гостинністю. Наша нація настільки добра та щира, що завжди з великим задоволенням люди йдуть у гості один до одного. Тому учні групи, майстер в/н, класний керівник радо вітали всіх, хто завітав на свято.
Після проведення усного журналу та конкурсу присутніх пригостили варениками. Ці вареники приготували учні, що навчаються в Центрі за професією «Кухар. Кондитер. Офіціант». Гостям дуже сподобалась форма подачі та смакові якості вареників.
Виховна година збігла дуже швидко, залишивши по собі незабутні враження

До вашої уваги матеріали виховної години "Україно! Мій коханий краю..."  

Виховна година на тему «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!»



 1 вересня 2017 в групі №1ККО15 був проведений даний виховний захід, мета: поглибити знання про європейські цінності та символи; сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об'єднання, належність України до європейської сім’ї народів, акцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну як члена Євросоюзу, сприяти формуванню нового європейського світогляду учнів, розвивати навички творчого мислення шляхом їхнього включення в полеміку, формувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.



Розробки виховних заходів

морально – етичного виховання та пропаганди здорового способу життя

«Моральність не є обов’язковим наслідком ученості й розумового розвитку. Ми ще переконані і в тому, що виховання, сімейне й суспільне, разом із впливом літератури, громадського життя та інших суспільних сил, може мати сильний і вирішальний вплив на виховання моральної гідності в людини. Крім того, ми сміливо висловлюємо переконання, що моральний вплив становить головне завдання виховання, значно важливіше, ніж розвиток розуму взагалі, наповнення голови знаннями і роз’ясненнями кожному його особистих інтересів».

                                                                                                   К.Д.Ушинський

Пропоную вашій увазі методичні розробки, проведених мною виховних заходів на тему морально-етичного виховання.





.

1 коментар: